en_US
en
 

    ETHNIC             ALBANIA

off
Mobile View
Desktop View
Blej shqip
2089
 
 

BLI SHQIP,HA SHQIP,FLI SHQIP!

BLI SHQIP

-Rroba popullore

-Suvenire

MUZIK SHQIP

SHQIPERIA

​-Tirana

-Durresi

-Vlora

-Elbasani

-Shkodra

-Kamza

-Fieri

-Korca

-Berati

-Lushnja

-Korca

-Kavaja

-Gjirokastra

-Fushe-Kruja

-Gjirokasta

-Laci

-Kukesi

-Lezha

-Sukthi

-Patosi

-Mamurrasi

-Dibra

-Peshkopia

-Kucova

-Kruja

-Vlora

-Burreli

-Rresheni

-Beleshi

-Divjaka

-Gramshi

-Vau i dejes

-Klosi

-Bulqiza

-Shijaku

-Rrogozhina

-Librazhdi

-Permeti

-Delvina

-Orikumi

-Bajram Curri

-Rroskoveci

-Rrubiku

-Tepelena

-Policani

-Malici

-Corovoda

-Konispoli

KOSOVA

MALI I ZI

​MAQEDONIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ai qe di me se shumti flet me se paku
Burri eshte koka, kurse gruja eshte qafa. 
Dardha bien ne dardhe
Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete

Gjithe gishtat dhembin njesoj
I zoti e nxjerr gomarin nga balta 
Jeto sikur do vdesesh neser, dhe meso sikur do jetosh gjithmone 
Kali i botes te le ne udhe (rruge)

Floke-gjate, mendje-shkurter
Fjalet jane gra, veprat burra 
Gruaja fut shejtanin ne shishe 
Gjuha vete ku dhemb dhembi